Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Loading color scheme

Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla dzieci i dla dorosłych

Grafika informująca o przyznanych funduszach europejskich w ramach programu dostępność plus

Bytom, ul. Wrocławska 78

tel. 32 282 97 20

tel. 500 202 635

Lekarz POZ bada, diagnozuje i leczy, kieruje na badania laboratoryjne i diagnostyczne, kieruje do poradni specjalistycznych lub szpitala, wystawia recepty, zleca zabiegi w gabinecie zabiegowym i w domu pacjenta, kieruje na rehabilitację oraz leczenie uzdrowiskowe.

Wybieramy lekarza, pielęgniarkę i położną Podstawowej Opieki Zdrowotnej przede wszystkim dlatego, aby w razie problemów zdrowotnych mieć zapewnioną profesjonalną i kompleksową opiekę. 

Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania. Prawo wyboru mają także osoby przebywające poza miejscem stałego zameldowania (np. pracujące lub uczące się w Bytomiu i okolicach)

Centrum Medyczne Silesiana serdecznie zaprasza do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ.

Każdy ubezpieczony pacjent, który chce skorzystać z Podstawowej Opieki Zdrowotnej powinien dokonać wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej POZ. Pacjent ma prawo bezpłatnego wyboru świadczeniodawcy, lekarza POZ, pielęgniarki POZ oraz położnej POZ nie częściej niż dwa razy w roku kalendarzowym, a w przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 zł. Pacjent nie ponosi opłaty w przypadku zmiany swojego miejsca zamieszkania lub w przypadku zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez wybranego świadczeniodawcę, lekarza POZ, pielęgniarkę POZ oraz położnej POZ u wybranego świadczeniodawcy, a także z powodu innych przyczyn niezależnych od woli pacjenta.

Wypełnioną deklarację należy złożyć w Rejestracji Centrum Medycznego Silesiana Sp. z o.o. w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 78 od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 19:00.

Deklaracja wyboru lekarza POZ – pobierz wzór

Deklaracja wyboru pielęgniarki POZ – pobierz wzór

Deklaracja wyboru położnej POZ – pobierz wzór

Deklaracje można również złożyć logując się na indywidualne Internetowego Konta Pacjenta (IKP)

Więcej informacji na temat wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej POZ można znaleźć tutaj